فراورس

واترمارک لوگو فراورس

پشتیبانی

01191014913

درخواست شرکت‌های چینی برای علامت تجاری مرتبط با متاورس

درخواست شرکت‌های چینی برای علامت تجاری مرتبط با متاورس

درخواست شرکت‌های چینی برای علامت تجاری مرتبط با متاورس

اگرچه بانک خلق چین (PBOC) در ماه نوامبر(آبان) در مورد توکن‌های متاورس و NFT هشدار داد، بیش از هزار شرکت چینی هزاران درخواست علامت تجاری مرتبط با متاورس را ارسال کرده‌اند.
در نشستی که در نوامبر برگزار شد، گو ونجون(Gou Wenjun)، مدیر مرکز تحلیل و AML PBOC، در مورد خطرات دارایی های دیجیتال هشدار داد. به گفته گو، از آنجایی که دارایی های مجازی مبنای فیزیکی ندارند، می توان از آنها برای فعالیت های مالی غیرقانونی استفاده کرد. گو به فعالیت هایی مانند “جمع آوری غیرقانونی کمک های مالی، طرح های هرمی و کلاهبرداری” اشاره کرد.
با این حال، با نادیده گرفتن هشدارهای PBOC، شرکت‌های چینی برای ثبت علائم تجاری مرتبط با متاورس مانند «ماهواره متاورس(metaverse satellite)» و «نمایشگاه متاورس(metaverse exhibition)» عجله کردند. به گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست، بیش از 1360 شرکت چینی 8534 درخواست علامت تجاری مرتبط با متاورس را تا یکشنبه ارسال کردند.

اکثر شرکت هایی که برای ثبت علامت تجاری اقدام کردند، شرکت های فناوری هستند. این شامل شرکت های بزرگی مانند هواوی و هایسنس می شود. اولی برای ثبت “Meta OS” درخواست داد در حالی که دومی با چندین علامت تجاری در زمینه های مختلف مانند خدمات اجتماعی، تبلیغات و علم درخواست داد. غول بازی و فناوری، Tencent ،نیز با ثبت تقریباً صد برنامه علامت تجاری مرتبط با متاورس از جمله «QQ Metaverse»، «QQ Music Metaverse» و «Kings Metaverse» به آن پیوست.
گذشته از هشدار PBOC، پیپلز دیلی(People’s Daily)، روزنامه رسمی حزب کمونیست چین، همچنین در 9 دسامبر(18 آذر) هشداری درباره متاورس صادر کرد. این روزنامه به افرادی که در خرید دارایی های دیجیتال شرکت می کنند هشدار داد که فروش دارایی در متاورس ها خطرات زیادی را به همراه دارد.
برنامه های کاربردی علامت تجاری برای بسیاری تعجب آور نبود زیرا تقاضا برای NFT ها در حال افزایش است. طبق گزارش NFT Crypto Slam، فروش NFT تنها در هفت روز گذشته به 580.7 میلیون دلار رسیده است. طبق تحقیقات شرکت مشاوره کوین تلگراف، انتظار می رود فروش NFT در سال 2021 (1400)به بیش از 17.7 میلیارد دلار برسد.

لینک کوتاه :

https://faraverse.ir/?p=538

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *