فراورس

واترمارک لوگو فراورس

پشتیبانی

01191014913

بازی متاورسی سامنیوم اسپیس Somnium Space

بازی متاورسی سامنیوم اسپیس Somnium Space

بازی متاورسی سامنیوم اسپیس Somnium Space

ظهور توکن های غیر قابل تعویض (NFT)، چشم اندازهایی را برای دنیای مجازی ایجاد کرده اند. پروژه هایی مانند  بازی متاورسی سامنیوم اسپیس Somnium Space ، امکان ایجاد کل جهان را در زنجیره بلوکی فراهم کرده است. جهان های مجازی اقلام، خواص، رویدادها، بازارها و اقتصادهای داخلی با ارزهای خاص خود را دارند. نقطه عطف استفاده از بلاک چین ها که ناشی از پذیرش گسترده بازی ها برای کسب درآمد و NFT می باشد، مهم تر از درک جهان های مجازی و متاورس نمی باشد.

Somnium Space از جمله پلتفرم های دنیای مجازی می باشد که دارای یک نقشه راه هیجان انگیز، پشتیبانی از دسکتاپ، دسترسی از طریق تلفن همراه، یکپارچه سازی کامل VR و همچنین یک بازار داخلی با توکن های CUBE، می باشد.

Somnium Space یک دنیای VR اجتماعی منبع باز است که طراحی آن توسط بلاک چین انجام شده است و توسط کاربران به طور کامل شکل گرفته شده است. فضای سامنیوم به کاربران این امکان را می دهد که زمین های دیجیتالی بخرند و همچنین خانه ی VR در آن بسازند.

Somnium 2.0 در سال 2020 ایجاد شد و پروژه Somnium Space را به یک تجربه مجازی واقعی Ready Player One نزدیک کرد. Somnium 2.0 میزبان همه بازیکنان خود در یک دنیای بزرگ می باشد، در واقع برخلاف اکثر بازی های واقعیت مجازی چندنفره می باشد که بازیکنان در آن به سرورهای فرعی و اتاق های نمونه مشابه، تقسیم می شوند. Somnium 2.0 به این ترتیب یک احساس همه جانبه را برای کابران خود ایجاد می کند.

بازی متاورسی سامنیوم اسپیس Somnium Space

ویژگی های فضای سامنیوم (Somnium Space)

در فضای سامنیوم، بازیکنان می توانند زمین های مجازی خود را با استفاده از کیف پول بلاک چین و ETH خریداری کنند. یک کلوپ شبانه، یک گالری هنری، یک خانه، امکانات بی پایان و پاداش کاربران دانا و باهوش می باشد.

در فضای سامنیوم، عوامل دنیای مجازی مانند موقعیت مکانی، نزدیکی به دیگران و پیوندهای حمل و نقل (teleporters) بر روی قیمت زمین تاثیر گذار می باشند.

در فضای سامنیوم نیز دلالان وجود دارند. آنها زمین هایی را خریداری کرده اند و منتظرند که این پلتفرم با افزایش تعداد کاربران به یک پلتفرم پیشرو تبدیل شود. کاربران جدیدی که مایل به خرید زمین هستند، به سرمایه گذاران اولیه، برتری می دهند.

با کاهش قیمت اتریوم، فرصت های خوبی برای خرید زمین در فضای سامنیوم ایجاد می شود، زیرا همه ی قیمت ها بر اساس اتریوم تنظیم شده است و این فرصت وجود دارد که کاربران در رکود به معامله بپردازند. با استفاده از DappRadar Portfolio، کاربران می توانند نگاه کردن به یک قطعه زمین خاص را با بینش بیشتری در مورد زمین NFT، انجام دهند. این یک قطعه زمین XL است که مالک، طرح را در یک پیش فروش یا مشابه آن در زمانی که Somnium تاسیس شده بود، دریافت کرده است. ضرب کردن نیز در این پلتفرم همان ایجاد بسته دیجیتال یا NFT است تا افراد بتوانند مالک آن شوند.

شرکت کنندگان می توانند از هر دستگاهی و از طریق سرویس گیرنده Somnium WEB به این پلتفرم بپیوندند یا برنامه Somnium را به صورت محلی در کامپیوتر خود دانلود کنند تا از طریق هدست های واقعیت مجازی (VR) مانند Oculus، HTC VIVE، HP و… خود را در جهان های پایدار غوطه ور کنند.

بازی متاورسی سامنیوم اسپیس Somnium Space

توکن های CUBE

توکن CUBE، به عنوان توکن بومی Somnium Space معرفی شده است که مبتنی بر ERC-20 می باشد. از توکن CUBE برای خرید دارایی های مجازی، پرداخت برای کالاها و خدمات متاورس ( یعنی اجاره زمین، پرداخت برای بازی ها و رویدادها) و همچنین پاداش دادن به بازیکنان خوب، استفاده می شود.

توکن CUBE را می توان در کیف پول ارزهای دیجیتال، مانند Gemini ذخیره کرد. عرضه این توکن نیز 100 میلیون واحد می باشد.

از آنجایی که دنیای مجازی بر روی بلاک چین اتریوم کار می کند، دارایی های درون بازی مانند آواتارها، پوشیدنی ها، زمین ها، وسایل کلکسیونی و … را می توان توکن کرد.

فضای سامنیوم یکی از اولین جهان های واقعیت مجازی می باشد که به کاربران خود اجازه می دهد تا مالکیت دارایی های دیجیتال خود را از طریق Somnium Cubes، حفظ کنند.

فضای سامنیوم این امکان را به کاربران می دهد که هر NFT را به صورت مستقیم بر روی بسته های Somnium Land خود قرار دهند و آنها را در واقعیت مجازی جست و جو کنند.

کسب درآمد در فضای سامنیوم (Somnium Space)

کاربران می توانند در فضای سامنیوم، یک گالری در دنیای مجازی بسازند تا NFT ها و کلکسیون های دیجیتالی را که در طول سال جمع آوری کرده اند، در این گالری به نمایش درآورند.

Somnium Space راه های کسب درآمد بسیاری را برای کاربران ایجاد کرده است. کاربران می توانند آواتارها، آیتم ها و ساختارهای کامل را مستقیما از سرویس های گیرنده رایانه شخصی Somnium، ایجاد و توکن کنند و از طریق ساخته های خود درآمد کسب کنند. همچنین می توانند به باز کردن یک اقتصاد کاملا جدید بپردازند، البته در صورتی که مایل به خرید و فروش اقلام در پلتفرم باشند.

بازی متاورسی سامنیوم اسپیس Somnium Space

آینده متاورس

تحقیقات LimeLight، نشان می دهد که گیمرها 6 ساعت و 20 دقیقه را در هر هفته، صرف بازی می کنند. بیش از 32 درصد از گیمرها، بیشتر از 7 ساعت در هفته و 17 درصد از آنها، بیشتر از 12 ساعت در طول هفته بازی می کنند. گیمرها می توانند در ازای زمان های صرف شده در پلتفرم Somnium Space، درآمد کسب کنند.

خرید زمین و حدس و گمان در مورد ارزش آن، یکی از راه های نگاه کردن به مسائل می باشد. دنیای مجازی در نهایت منجر به توسعه دیجیتالی دنیای فیزیکی می شود. برندهای پوشاک از جمله صنعت هایی هستند که در این دو حوزه فعالیت خواهند کرد. هنرمندان، NFT را در یکی از حوزه ها می فروشند و چاپ فیزیکی را حوزه دیگر.

همچنین کلوپ های مجازی می توانند مهمانی های انحصاری را برای شهروندان متاورس، میزبانی کنند.

متاورس مشاغل جدیدی را در فضای سامنیوم و دیگر جهان های مجازی ایجاد کرده است و سازمان دهندگان رویداد، متصدیان، مدیران جامعه، مشاغل خود را دوباره در آن اختراع می کنند. همچنین جامعه می تواند مالکیت فضای سامنیوم را از طریق خرید یک قطعه زمین به دست آورند.

استفاده از سرزمین های رویایی در پروژه Somnium Space

استفاده دیگری که از این بازی می توانید ببرید سرزمین های رویایی است که در این بازی برای خودتان خلق می کنید.

در قسمت اول این بازی برای شما چندین بخش نشان داده شده است. Virtual reality و Builder به شما کمک می کند تا با استفاده از نرم افزار ها سرزمین رویایی خودتان را درست کنید.

برای اینکار لازم است تا روی گزینه Download VR Client بزنید، با استفاده از این گزینه می توانید اپلیکیشن آن را روی ویندوزتان نصب کنید. پس از نصب این اپلیکیشن می توانید آن را باز کنید.

در این اپلیکیشن سرزمین های رویایی خودتان را بسازید. برای اینکار لازم است تا یک Username و Password قبل تر در وبسایتتان ایجاد کرده باشید.

بعد از وارد شدن به اکانتتان شما می توانید زمین های دو بعدی و سه بعدی مختلفی را برای خودتان طراحی کنید. همانند سایر نرم افزار ها بعد از ایجاد اکانت باید کیف پول خود را به آن وصل کنید.

پروژه Somnium Space کیف پول هایی که ساپورت می کند تراست ولت و متا مسک می باشد.

سپس می توانید آواتار و زمین های خود را بسازید، و همچنین تمامی اطلاعاتی را که نیاز دارید را در آن قرار دهید.

همچنین یک دنیای مجازی و حقیقی را برای خودتان خلق کنید. در قسمت اول لازم است تا شما گزینه Sign Up را بزنید، و اطلاعات خودتان را وارد کنید. سپس با استفاده از Login به وبسایتتان وصل شوید.

بعد از وصل شدن وارد قسمت Connect wallet می شوید. و Wallet خودتان را به این وبسایت متصل کنید.

در واقع از آنجا به بعد می توانید دارایی های خودتان را مدیریت کنید. نکته بعدی که در این وبسایت وجود دارد، ایده هایی است که پشت این وبسایت قرار دارد. چه ایده ای می تواند برای شما جذاب باشد؟ ایده ای که با استفاده از ابزار هایی که در اختیار دارید بتوانید دنیای خصوصی خودتان را بسازید.

در واقع داخل یک واقعیت مجازی شما می توانید هر آنچه را که فکر می کنید را برای خودتان ایجاد کنید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

همکار های این پروژه Open sea و Matic هستند که به عنوان پارتنر ها از آن ها یاد می شود.

 

 

 

لینک کوتاه :

https://faraverse.ir/?p=1457

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *