فراورس

واترمارک لوگو فراورس

پشتیبانی

01191014913

بازی متاورسی استار اطلس Star Atlas

بازی متاورسی استار اطلس Star Atlas

بازی متاورسی استار اطلس Star Atlas

بازی استار اطلس چیست؟

بازی متاورسی استار اطلس Star Atlas یک بازی بلاکچینی به‌سبک MMO با تم فضایی است. MMO یا Multiplayer Online Game بازی‌هایی هستند که چندین بازیکن به‌صورت آنلاین به تشکیل تیم و رقابت با یکدیگر می‌پردازند. این بازی استراتژیک که در آینده‌ای دور در سال‌های ۲۶۲۰ اتفاق می‌افتد، بازیکن‌ها با نقش‌آفرینی به‌جای کاراکترهای مختلف به کاوش در فضا می‌پردازند، به‌وسیله سفینه‌های فضایی به اقصی نقاط کهکشان پرواز کرده و بر سر استخراج منابع طبیعی و دارایی‌ها با سایر تیم‌ها رقابت می‌کنند.

استار اطلس و توکن‌های این بازی در بستر شبکه بلاکچینی سولانا قرار دارند، که به‌دلیل توان پردازشی نسبتا مناسب و هزینه‌ تراکنش‌های پایین، زیرساخت‌های فنی این بازی را تامین می‌کند. همکاری Star Atlas با صرافی غیرمتمرکز سرم امکان وام‌دهی و وام‌گیری، ییلد فارمینگ و کسب درآمد از استخرهای تامین نقدینگی را تسهیل می‌کند.

بازی متاورسی استار اطلس Star Atlas

ناگفته نماند که نسخه نهایی این بازی هنوز به‌صورت کامل منتشر نشده و هر چند وقت یک‌بار مینی گیم‌هایی بیرون می‌آید که علاوه‌بر تجربه حس اولیه بازی در استار اطلس، امکان جذب سرمایه را برای توسعه‌دهندگان فراهم می‌کند. در طراحی تجربه بازی از فناوری Unreal Engine 5’s Nanite برای ایجاد حس واقعی غوطه‌وری استفاده شده است. این فناوری امکان نمایش تصاویر سینمایی فوق واقعی را به بازی می‌دهد که نمونه‌اش را می‌توانید در تریلر استار اطلس تماشا کنید. همانند سایر بازی‌های Play To Earn، انگیزه اصلی در دنیای استار اطلس، سیستم پاداش‌دهی درون و برون بازی است؛ دو توکن بومی اطلس (ATLAS) و پولیس (POLIS)، عهده‌دار این نقش هستند.

بازی متاورسی استار اطلس Star Atlas

Star Atlas چطور کار می‌کند؟

در زمان نوشتن این مقاله شما می‌توانید با ورود به محیط بازی فراکسیون خود را انتخاب کنید و از مارکت‌پلیس یا بازار استار اطلس، آیتم‌هایی همچون سفینه، ناوگان هوایی، کاراکتر و مدال بخرید. در آینده‌ای نزدیک ویدئوی آموزش بازی استار اطلس توسط تیم میهن بلاکچین منتشر خواهد شد؛

فراکسیون‌های بازی استار اطلس

در حال حاضر، انتخاب یک فراکسیون یکی از معدود کارهایی است که بازیکن‌ها می‌توانند در مراحل اولیه انجام دهند. هر فراکسیون یا جناح (از نظر تسلط بر منابع مختلف در سراسر کهکشان) مزایا و معایب خاص خود را دارد. به‌طور کلی، اولین چیزی که یک تازه‌وارد به بازی در مورد آن صحبت می‌کند، این است که باید به کدام فراکسیون بپیوندد.

بازی متاورسی استار اطلس Star Atlas

قلمروی ماد

قلمروی ماد (MUD Territory)، توسط انسان‌ها اداره می‌شود. قلمروی ماد در مجاورت مواد خامی است که در فرآیند ساخت قطعات برای سفرهای دوردست فضانوردی و فناوری بالستیک استفاده می‌شود.

 • ویژگی‌های فراکسیون ماد: قدرت شلیک آتش، سخت‌کوشی
 • منابع محلی: تنون (Tenon)، هیسنیوم (Hicenium) و الماس
بازی متاورسی استار اطلس Star Atlas

قلمری اونی

قلمروی اونی (ONI Region)، توسط کنسرسیومی از نژادهای بیگانه رهبری می‌شود. مزیت اصلی پیوستن به منطقه اونی، دسترسی به مواد خام کلاستر در فضای کنترل‌شده توسط آن‌هاست. این موارد در توسعه فناوری‌های رادار و رادارگریز پیشرفته کاربرد دارند.

 • ویژگی‌های فراکسیون: دیپلماتیک، متکی بر تکنولوژی
 • منابع محلی: جسفر (Jasphorus)، طلا و Chisenic

بازی متاورسی استار اطلس Star Atlas

قلمری اُستور

قلمروی اُستور (Ustur Sector)، توسط موجودات سایبرنتیک فرماندهی می‌شود. بازیکن‌ها در این مرحله به مواد معدنی کمیاب که در توسعه فناوری رانش‌گر چابک و خط لوله تقویت‌کننده بدنه به‌کار می‌روند، دسترسی دارند.

 • ویژگی‌های فراکسیون: قدرت بدنی، کاوشگری
 • منابع محلی: ویسکوویت (Viscovite)، دودیلین (Dodiline) و لیتیوم
بازی متاورسی استار اطلس Star Atlas

گیم نقش محور یا Role-Playing Game (RPG)

بخش RPG بازی از اصل اقتصاد اطلس استار نشات می‌گیرد. بازیکنان ممکن است با استخراج مواد اولیه و پالایش آن‌ها در اجزای مختلف و کالا‌های درون بازی، \”نقشِ  حرفه ای\” را بسازند. تخصص‌هایی که یک بازیکن دنبال می‌کند، به آن‌ها اجازه می‌دهد تا درآمد ایجاد کنند، این بخش با مسیر شغلی انتخابی هر بازیکن تعیین می‌شود.

بازی متاورسی استار اطلس Star Atlas

شبیه‌سازی پرواز فضایی

حالت شبیه‌سازی پرواز فضایی بازی Star Atlas دارای تصاویری دیدنی و جذاب در real-time است و هنگام حرکت در اعماق فضا، نمای اولیه و مستقیمی از یک سفینه فضایی را ارائه می‌دهد. سفینه را هم می‌توان به صورتی مکانیکی هدایت کرد و هم بازیکن می‌تواند آن را کنترل کند و در نبرد‌ها شرکت کند. همچنین برای واقعی‌تر شدن بازی آن‌ها می‌توانند از هدست‌های واقعیت مجازی استفاده کنند.

 

اقتصاد بازی استار اطلس

اقتصاد درون بازی Star Atlas به کاربران اجازه می‌دهد تا با رویارویی با دیگر بازیکنان و همکاری برای “سازماندهی، توسعه و مبارزه با مناطق کشف نشده” امپراتوری بین کهکشانی بسازند. اوایل اقتصاد استار اطلس به تعداد ماینینگ و فضا پیما محدود می‌شد. با این حال هدف از بازی رونق و توسعه اقتصادی درون بازی است.

اقتصاد بازی استار اطلس تلاش می‌کند “تولید کالا‌ها را در مقیاس بیشتر تا پیشرفت طولانی مدت و سرگرمی کوتاه مدت را به بازیکنان مطابقت دهد”، در حالی که با اعضای جناح به شیوه‌ای سودمند برای همه اعضا همکاری می‌کند. بخش عمده بازی‌های آنلاین چند نفره (MMO) شامل فعالیت‌های تکراری و کاهش منحنی‌های تشویقی است که می‌تواند منجر به خستگی بازیکنان و عدم اشتیاق شود. از طرف دیگر، Star Atlas دارای طراحی “درخت مهارت” است که باعث کاهش خستگی بازیکنان و ازدحام چند حساب می‌شود.

این طراحی به این معنا است که بازیکنان می‌توانند زمان و منابع خود را بر مبنای اهداف شخصی یا حرفه‌ایی که دارند مشخص کنند. علاوه بر این، توسعه درخت مهارت به بازیکنان اجازه می‌دهد تا به مزایا و جوایزی که ممکن است با استفاده از توکن بومی ATLAS خریداری شوند دسترسی پیدا کنند.

 بازی متاورسی استار اطلس Star Atlas

مکانیک‌های اصلی بازی

مکانیک‌های بازی رمز ارزی Star Atlas، عناصر بازی‌های دسته گرند استراتژی (GSG) و نقش‌آفرینی (RPG) را با کاوش فضایی و کنترل قلمرو ترکیب می‌کند. بازیکنان همچنین قادر به مدیریت وسایل نقلیه و ناوگان‌های سفینه‌های فضایی مختلف هستند. یکی دیگر از مفاهیم کلیدی این بازی، عملیات استخراج و ماینینگ است. این عملیت در هر دوی زمین و فضا قابل انجام است.

علاوه بر این‌ها، بازیکنان می‌توانند در ماموریت‌های محیطی علیه بازیکن (PVE)، مبارزات بازیکن عیله بازیکن (PVP) و تجارب گیمینگ واقعیت مجازی شرکت کنند. به علاوه اینکه بازیکنان قادر به استفاده از تجهیرات مخصوص و پیشرفته برای شرکت در یک «سیستم کریر پویا» هستند.

بازی متاورسی استار اطلس Star Atlas

مکانیک‌های بلاک چین و مودهای بازی استار اطلس

بازی ارز دیجیتال استار اطلس به طرق مختلف از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند. این موارد شامل ارزهای درون بازی به نام ATLAS و POLIS و توکن‌های NFT هستند که مالکیت دارایی‌های داخل بازی را نشان می‌دهند. بازی استار اطلس برای اجرای سناریوهای بازی از قراردادهای هوشمند سولانا و برای ارائه ویژگی‌های امور مالی غیر متمرکز (دیفای) از سروم (Serum) استفاده می‌کند. علاوه بر این، بازیکنان می‌توانند از طریق بازارچه NFT استار اطلس دارایی‌های درون بازی را به صورت شفاف معامله کرده یا با ماین کردن منابعی که مختص قلمروهای کنترل‌شده هستند، به کسب درآمد منفعل بپردازند.

بازی استار اطلس همچنین دارای مود “Play-for-Keys” با ریسک بالا است. این مود به کاربران اجازه می‌دهد که به استیک کردن دارایی‌های دیجیتال و شرط‌بندی روی خروجی بازی بپردازند. علاوه بر این، نگهداری اکوسیستم ارز دیجیتال Star Atlas هم از طریق مدل حاکمیت درون زنجیره‌ای آن انجام می‌شود. این امر به بازیکنان اجازه می‌دهد که با رای‌دهی روی تغییرات پارامترهای بازی، کنترل بی‌سابقه‌ای روی تجربه گیمینگ خود داشته باشند.

استار اطلس برای ترکیب ژانرهای مختلف در یک محیط همه‌جانبه و منعطف، مودهای گیمینگ مختلفی دارد. این مودها شامل یک بازی نقش‌آفرینی، اکتشاف، شبیه‌سازی پرواز فضایی و گرند استراتژی هستند.

بازی متاورسی استار اطلس Star Atlas

مود گرند استراتژی (Grand Strategy)

بازی گرند استراتژی افزوده باعث تشویق بازیکنان به جمع‌آوری آیتم، ساخت و توسعه فرمانروایی‌ها، پیاده‌سازی مسیرهای معاملاتی و مشارک در نبردهای تاکتیکی می‌شود که بازیکنان می‌توانند از طریق مناطق مختلف در نقشه بازی، به مشاهده آن‌ها بپردازند.

بازی متاورسی استار اطلس Star Atlas

مود اکتشاف (Exploration)

بازی استار اطلس همچنین به بازیکنان اجازه می‌دهد که برای «پویش و کشف دارایی‌های آسمانی و زمینی» به کاوش در اعماق فضا بپردازند. به محض یافتن این دارایی‌ها، بازیکنان می‌توانند ادعای کشف دارایی‌ها را اعلام کرده و آن‌ها را ماین کنند. همچنین بازیکنان قادر به پالایش این دارایی‌ها و معامله آن‌ها از طریق Universal Marketplace هستند.

مود اکتشاف یک نمای بالا به پایین از فضا را ارائه می‌دهد که نشان‌دهنده نمای بیرونی سفینه فضایی یک بازیکن است. به علاوه، این حالت دارای یک “نمای اشعه ایکس” است که تصویری مقطعی از فضای داخلی سفینه فضایی را نشان می‌دهد. در اینجا، بازیکنان همچنین می‌توانند خدمه سفینه فضایی را مشاهده کرده و بر عملکرد وظایف نظارت داشته باشند. علاوه بر این، سفینه‌ها را می‌توان با استفاده از نمای کابین/پل، به صورت دستی به صورت اول شخص هدایت کرد. این نما همچنین قابلیت استفاده برای بازی‌های واقعیت مجازی (VR) را دارد.

بازی متاورسی استار اطلس Star Atlas

مود بازی نقش‌آفرینی (RPG)

عنصر RPG این بازی از اصل پیشرانه اقتصاد Star Atlas ناشی می‌شود. با استخراج مواد خام و پالایش آن‌ها به اجزای مختلف و آیتم‌های درون بازی، بازیکنان قادر به ایجاد یک “کریر (Career)”برای خود هستند. مسیر کریری مورد انتخاب بازیکنان، تخصص‌های ایجادکننده جریان درآمدی برای آن‌ها را تعیین می‌کند.

 

مود شبیه‌سازی پرواز فضایی

مود شبیه‌سازی پرواز فضایی بازی ارز دیجیتال استار اطلس به همراه گرافیک‌های ریل تایم خیره‌کننده، یک تصویر اول شخص نشسته درون یک سفینه فضایی را در حین سفر به اعماق فضا نشان می‌دهد. سفینه‌ها قابلیت هدایت دستی دارند، یا بازیکنان می‌توانند کاپیتان سفینه‌های خود باشند، در نبردها شرکت کنند و از مکانیک‌های بازی بهترین بهره را ببرند. بازیکنان با استفاده از نمای کابین قادر به کنترل دستی دریچه گاز، اهرم پرواز و پنل‌های کنترل پیچیده هستند. به علاوه، بازیکنان می‌توانند با استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی (VR) خود را در بازی غرق کنند.

بازی متاورسی استار اطلس Star Atlas

بررسی فازهای مختلف انتشار بازی استار اطلس

تیم استار اطلس به منظور تکمیل چشم‌انداز بازی، بودجه خود را در قالب فروش دارایی در ۵ مرحله مختلف تامین می‌کند؛ در هر مرحله عرضه بازی، فرصتی برای جذب سرمایه فراهم می‌شود.

بازی متاورسی استار اطلس Star Atlas

 

 • فاز اول: عرضه دارایی‌های کهکشانی

در طول فاز عرضه دارایی‌های کهکشانی یا Galactic Asset Offering (به‌اختصار GAO) دارایی‌های درون بازی، مثل سفینه‌های فضایی که به فرمت NFT وجود دارند، به تعداد محدودی منتشر می‌شوند، تا تقاضای اولیه جامعه و مجموعه‌دارانی که دنبال دستیبابی به توکن‌های غیرمثلی نسل اول بازی هستند، برآورده شود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید بروشور GAO که در ۷ سپتامبر ۲۰۲۱ (۱۶ شهریور ۱۴۰۰) منتشر شد را مشاهده کنید. لازم به‌ذکر است که دارایی‌های عرضه در این فاز تا راه‌اندازی فاز ۲ کاربردی در بازی ندارند.

 

 • فاز دوم: مرورگر مینی گیم

در این فاز یک مینی‌گیم مبتنی بر مرورگر به‌عنوان محصول قابل اجرا عرضه می‌شود. دارایی‌های درون بازی را علاوه‌بر دارایی‌های GAO، می‌توان مستقیما در این مینی گیم خریداری و استفاده کرد. در طول فاز MiniGame، دارایی‌های به‌دست‌آمده قابلیت تنظیم با چارچوب استار اطلس را دارند. فروش دارایی در مینی‌گیم، درآمد مستمری برای ایجاد فازهای بعدی ایجاد خواهد کرد.

 

 • فاز سوم: فروش ماژول ساخت سفینه

پس از اجرای موفقیت آمیز فاز ۲، تولید کامل استار اطلس در Unreal Engine 5 آغاز می‌شود. اولین نقطه عطف این نسخه بازی، استقرار یک ماژول ساخت سفینه کاربردی خواهد بود. این ماژول به بازیکن‌ها و کلکسیونرها اجازه می‌دهد تا دارایی‌های خود برای کاربرد در بازی بیازمایند؛ اما این مورد محدود به کارخانه ساخت سفینه ایستگاه فضایی مرکزی فراکسیون منتخب بازیکن‌هاست. برنامه فروش تعداد دیگری از دارایی‌های عمومی نیز در این مرحله وجود دارد. در همین حال، فروش دارایی در مینی گیم به ایجاد درآمد مداوم پروژه کمک می‌کند.

 

 

 • فاز چهارم: پیش فروش نهایی در نسخه بتا

نسخه بتای بازی استار اطلس باید قبل از این مرحله با موفقیت راه‌اندازی شود. همه دارایی‌های باقی‌مانده برای فروش در این مرحله قرار داده می‌شوند و می‌توانید بلافاصله در نسخه بتا از آن‌ها استفاده کنید.

 

 • فاز پنجم: فروش مداوم

پس از راه‌اندازی کامل نسخه اصلی بازی، تمام دارایی‌های آماده‌شده در مراحل پیشین، پس از فروش، دیگر برای خرید موجود نمی‌شوند؛ بلکه فروش دارایی‌ها به آیتم‌های جدید منحصر خواهد شد. همچنین در این مرحله، شرکت مادر استار اطلس بر هر معامله‌ای که در این بازی انجام شود، مالیات تراکنش وضع خواهد کرد.

بازی متاورسی استار اطلس Star Atlas

 

زمان انتشار نسخه نهایی بازی استار اطلس

به‌نظر نمی‌رسد که نسخه نهایی بازی به‌ این زودی‌ها منتشر شود. بنابر گفته مایکل واگنر (Mike Wagner) مدیر اجرایی پروژه استار اطلس، تا تاریخ انتشار بازی سال‌های زیادی باقی مانده است. طبق گفته مدیران و اعضای انجمن دیسکورد استار اطلس انتظار می‌رود این بازی ۵ تا ۸ سال دیگر به‌طور کامل عرضه شود؛ پس در حال حاضر چه کار می‌توانیم انجام دهیم؟ نحوه کسب درآمد از بازی استار اطلس چگونه است؟

 

در زمان نوشتن این مقاله، می‌توانید یک فراکسیون را انتخاب کرده و از مارکت پلیس بازی NFTها را بخرید، توکن اطلس را هولد کنید و تابلوی امتیازات را مشاهده کنید، که Fractionها را با ارزش کل دارایی‌های آن‌ها رده‌بندی می‌کند.

 

بازی متاورسی استار اطلس Star Atlas

توکن‌های ATLAS و POLIS چیستند؟

 • مدل اقتصادی بازی استار اطلس پیرامون دو توکن ATLAS و POLIS طراحی شده است. هدف از عرضه ارز دیجیتال اطلس، تسهیل پرداخت‌ها و مبادلات درون بازی است. کاربران باید دارایی‌های دیجیتال همچون سفینه‌ها (Ships)، خدمه (Crews)، تجهیزات (Equipment)، زمین (Land) و غیره که در مارکت پلیس ارائه می‌شوند را به‌وسیله رمزارز ATLAS تهیه کنند؛ البته هزینه‌‌های تعمیرات، استخراج منابع و تامین سوخت سفینه‌ها هم با توکن اطلس پرداخت می‌شود.بخشی از رمزارز اطلس در جریان عرضه دارایی‌های کهکشانی یا Galactic Asset Offering (به‌اختصار GAO) در مراحل مختلف عرضه می‌شود. پس از اتمام GAO، توکن اطلس را فقط می‌توانید از طریق فعالیت‌های داخل بازی تهیه کرده یا از سایر بازیکن‌ها بخرید.
 • مشابه رمزارز AXS در بازی اکسی اینفینتی، پولیس (POLIS) هم یک توکن حاکمیتی است و حیطه اثرگذاری آن& حاکمیت درون و بیرون بازی را شامل می‌شود. کاربردهای حاکمیتی درون بازی موارد زیر را دربر می‌گیرند:
 • مالکیت تمامی نواحی، صرف نظر از این که مالک واقعی NFTهای زمین و تجهیزات هستند یا خیر.
 • وضع قوانین برای بازی که بازیکن‌ها مستلزم رعایت آن‌ها هستند.
 • گرفتن مالیات و عوارض از سایر بازیکن‌ها.

افزایش قدرت تاثیرگذاری کامیونیتی بازی بر تصمیمات تیم توسعه استاراطلس از کاربردهای توکن حاکمیتی پولیس در فضای خارج از بازی است؛ اما این امر پس از یک دوره ۲ تا ۳ساله تصمیم‌گیری متمرکز رخ خواهد داد. پس از این دوره، هولدرها می‌توانند بر اقتصاد بازی (مانند نرخ تورم)، برنامه زمانی عرضه دارایی، مسیر بازی و موارد دیگر تاثیر بگذارند.

بازی متاورسی استار اطلس Star Atlas

بررسی نقشه راه پروژه StarAtlas

ژانویه تا آوریل ۲۰۲۰

 • فریم‌ورک انتشار متاپوستر (Meta-poster)

سپتامبر ۲۰۲۰

 • انتشار تریلر سینمایی

آوریل تا اکتبر ۲۰۲۰

 • طراحی مارکت‌پلیس و فریم‌ورک مینی‌گیم

ژانویه ۲۰۲۰ تا آگوست ۲۰۲۱

 • عرضه توکن‌های اطلس و پولیس در صرافی‌های مختلف

آگوست تا سپتامبر ۲۰۲۱

 • طراحی اتاق موتور (یک ابزار داخلی برای مدیریت آیتم‌های بازی)

می تا اکتبر ۲۰۲۱

 • انتخاب فراکسیون و تابلوی امتیازات

سپتامبر تا دسامبر ۲۰۲۱

 • طراحی و عرضه سفینه‌ها

اکتبر ۲۰۲۱ تا فوریه ۲۰۲۲

 • راه‌اندازی سازمان خودمختار غیرمتمرکز برای توکن پولیس

اکتبر ۲۰۲۱ تا مارس ۲۰۲۲

 • آغاز امکان استخراج بازی

اکتبر ۲۰۲۱ تا مه ۲۰۲۲

 • آغاز ماموریت با سفینه‌ها
 • پیکربندی کامل سفینه با انتخاب خدمه، آیتم‌ها و ماژول‌های مختلف

مارس ۲۰۲۱ تا جولای ۲۰۲۲

 • مرورگر سه‌بعدی استار اطلس

جولای ۲۰۲۱ تا مارس ۲۰۲۲

 • راه‌اندازی اولین نسخه قابل بازی استار اطلس با Unreal Engine 5

مه ۲۰۲۱ تا ژانویه ۲۰۲۲

 • تامین امنیت نام‌های کاربری
بازی متاورسی استار اطلس Star Atlas

معرفی تیم توسعه‌دهنده بازی استار اطلس

استار اطلس توسط مایکل واگنر (Michael Wagner)، پابلو کیروگا (Pablo Quiroga) و دب لوکاس (Deb Lucas) راه‌اندازی شد. این افراد هم‌اکنون به‌ترتیب سمت مدیر اجرایی، مدیر ارشد فناوری و سرپرست عملیات پروژه Star Atlas را برعهده دارند.

واگنر پیش از تاسیس استار اطلس در یک صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VC Fund) و شرکت سرمایه‌گذاری متمرکز بر تولید محصولات بلاکچینی کار می‌کرد. پابلو کیروگا هم پیش از ورود به عرصه بلاکچین در صنعت بیوتکنولوژی فعالیت می‌کرد و حتی بنیان‌گذار یک استارتاپ عرضه‌کننده مکمل بود. دب لوکاس نیز با پیشبینه اقتصادی و مالی، عهده‌دار سمت‌هایی در شرکت‌های چارلز شواب (Charles Schwab) و بارکلیز (Barclays) بود. اطلاعات اعضای سایر تیم‌های پروژه استار اطلس را می‌توانید در این صفحه مشاهده کنید.

 

بازی متاورسی استار اطلس Star Atlas

بررسی همکاری‌های پلتفرم Star Atlas

شرکای درجه یک استار اطلس در سایت رسمی پروژه شبکه سولانا، صرافی متمرکز FTX و دکس Serum معرفی شده‌اند. پلتفرم‌های همکار منتخب استار اطلس را هم می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید:

 

 • همکاری استار اطلس با اسپراسافت

شرکت توسعه بازی‌های ویدئویی اسپراسافت (Sperasoft) از ۳۰ نوامبر ۲۰۲۱ به پروژه استار اطلس پیوسته است. دفتر اصلی این شرکت در قلب سلیکون‌ولی قرار گرفته است؛ اما با راه‌اندازی مراکز توسعه در نقاط مختلف آمریکا، روسیه و لهستان از قابلیت‌های بین‌المللی استفاده می‌کند تا تیمی از بهترین تهیه‌کنندگان، مهندسان، طراحان و هنرمندان صنعت گیم را دور هم جمع کند. این همکاری به‌منظور استفاده از پیشرفته‌ترین فناوری‌های این صنعت در توسعه پلتفرم استار اطلس صورت گرفته است.

 • همکاری با انیموکا برندز

انیموکا برندز (Animoca Brands) یک شرکت ارائه‌دهنده سرگرمی‌های دیجیتال، بلاکچین و Gamifiction است که از ۲۴ آگوست ۲۰۲۱ به‌عنوان یکی از ذینفعان پروژه همکاری خود را با استار اطلس آغاز کرده است. این شرکت در توسعه و عرضه مجموعه گسترده‌ای از محصولات همچون توکن SAND و REVV نقش داشته و جزو شرکت‌های آسیا و اقیانوسیه با رشد اقتصادی سریع در سال ۲۰۲۱ مجله اقتصادی تایمز رتبه ۳۲۴ را کسب کرده است. از اهداف این همکاری می‌توان به رشد پایگاه مشتریان از طریق همکاری بین پلتفرمی، تقویت نقاط قوت یکدیگر در توسعه برند و بازی بلاکچینی و تقویت مالکیت واقعی دارایی‌های دیجیتال بازی در یک سیستم اقتصادی پایدار اشاره کرد.

بازی متاورسی استار اطلس Star Atlas

 

ارز‌های دیجیتال بازی Star Atlas را از کجا بخریم؟

یکی از سوالات کاربران این است که چطور توکن‌های پولیس و استار اطلس را بخریم؟ از بازارهای متمرکز برای خرید این دو توکن می‌توان به صرافی FTX و گیت (Gate.io) اشاره کرد. رمزارز اطلس را می‌توانید از صرافی متمرکز MEXC هم بخرید. همچنین رمزارزهای ATLAS و POLIS در صرافی‌های غیرمتمرکزی همچون سروم (Serum) و ریدیوم (Raydium) لیست شده‌اند.

 

توکن‌های بازی استار اطلس را در کدام کیف پول‌ها نگهداری کنیم؟

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، دو توکن ATLAS و POLIS در بستر شبکه سولانا قرار دارند. بنابراین برای ذخیره‌سازی توکن‌های استار اطلس می‌توانید از کیف پول‌هایی استفاده کنید که از شبکه سولانا پشتیبانی می‌کنند. در زیر، می‌توانید این ولت‌ها را مشاهده کنید:

 • فانتوم (Phantom)
 • سول فلیر (Solflare)
 • سولت (Sollet.io)
 • کیف پول سخت‌افزاری لجر (Ledger)
 • سولانگ (Solong)
 • مث ولت (Math Wallet)
بازی متاورسی استار اطلس Star Atlas

دارایی‌های ضد تورمی در متاورس استار اطلس

استار اطلس از یک مکانیزم ضد تورمی نوآورانه استفاده می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد در ازای شرکت در فعالیت‌های ریسکی‌تر، پاداش‌های بزرگتری دریافت کنند. برای مثال یک بازیکن می‌تواند با پشت سر گذاشتن مناطق امن، عمیق‌ترین بخش‌های این متاورس را برای پیدا کردن پاداش‌های بهتر کاوش کند. هنگامی که بازیکنان وارد تاریک‌ترین بخش‌های بازی می‌شوند، فضاپیمای مبتنی بر NFT آن‌ها ممکن است گم شود یا برای همیشه نابود گردد. در چنین حالتی، فرآیند سوزانده شدن دارایی‌های مربوطه آغاز خواهد شد و بازیکنان دیگری که از پس چالش‌های این مناطق خطرناک بر بیایند، پاداش‌های NFT را دریافت خواهند کرد.

بعضی از آیتم‌های این بازی مانند مواد ساخت و ساز، سوخت و آیتم‌هایی که توانایی‌های بازیکن را به صورت موقت تقویت می‌کنند، مصرف شدنی هستند و پس از تمام شدن از بین خواهند رفت. بنابراین این جنبه بازی هم ماهیت ضد تورمی NFT‌های استار اطلس را پررنگ‌تر می‌کند.

بازی متاورسی استار اطلس Star Atlas

 

توجه :

دوستان توجه داشته باشید که چون از این بازی هنوز استقبال گرمی نشد ما آموزش کامل رو قرار نداده ایم .
اگر دوستان و کاربران عزیز فراورس در صفحه کامنت زیر اعلام کنند ، آموزش دقیق و کامل بازی قرار داده خواهد شد

لینک کوتاه :

https://faraverse.ir/?p=1365

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *